logo

Grupa Rauschert

Grupa Rauschert jest niezależnym, zarządzanym przez rodzinę założyciela przedsiębiorstwem istniejącym od 1898 roku. Na całym świecie zatrudnia około 1200 współpracowników w dwunastu zakładach produkcyjnych i w ośmiu dodatkowych oddziałach dystrybucyjnych. Skorzystaj z naszego ogromnego doświadczenia w produkcji izolatorów ceramicznych, tworzyw sztucznych, kompozytów, powłok, budowy maszyn i instalacji przemysłowych lub wykorzystaj naszą światową sieć dystrybucyjną, a bedziesz zaskoczony naszą znakomitą obsługą.

Nasze główne lokalizacje

flagaPressig-Heinersdorf
flagaSteinbach am Wald
flagaOberbettingen
flagaKloster Veilsdorf
flagaHorni Slavkov
flagaMysłakowice
flagaTrajouce
flagaBusseto
flagaAguascalientes
flagaAtlanta
flagaSzanghaj

Pressig-Heinersdorf

Rauschert ma siedzibę w Pressig od 1909 roku, co czyni go najstarszym istniejącym zakładem w Grupie Rauschert. W zakładzie w Pressig produkowana jest ceramika techniczna dla przemysłu tekstylnego i elektrycznego, a także dla inżynierii mechanicznej, technologii medycznej, analizy i techniki laboratoryjnej. W 1998 roku zarówno produkcja narzędzi, jak i produkcja steatytu zostały przeniesione z Pressig do nowo wybudowanego zakładu w sąsiednim Heinersdorf/Turyngia. W zakładach w Pressig i Heinersdorf Rauschert zatrudnia obecnie około 320 osób.

Steinbach am Wald

Rauschert ma swoją siedzibę w Steinbach am Wald od 1914 roku, co czyni ją drugą najstarszą istniejącą lokalizacją. Kilka obszarów produktowych ma swoją siedzibę w Steinbach. Ceramika techniczna jest od samego początku mocno zakorzeniona w Rauschercie w Steinbach. W latach 80. jako drugą podstawę dodano formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych. Asortyment produktów został uzupełniony w 2000 roku o włączenie układów zapłonowych i elementów grzejnych. Ponadto zakład posiada własną konstrukcję narzędzi i instalacji. Rauschert w Steinbach am Wald zatrudnia obecnie około 280 osób

Oberbettingen

W naszym zakładzie w Oberbettingen specjalizujemy się w produkcji technicznych części z tworzyw sztucznych, komponentów systemowych, zespołów i ich montażu przy użyciu jednego lub więcej procesów komponentowych. Dzięki własnemu rozwojowi, projektowaniu i wytwarzaniu narzędzi my i nasi 140 dbających o jakość pracowników zapewniamy, że nasze wtryskarki i opracowane przez nas automaty montażowe wytwarzają około 800 różnych, wysokiej jakości technicznie i wyrafinowanych produktów seryjnych. Od momentu otwarcia w 1950 r. światowi liderzy rynku, tacy jak Miele, Bosch, Siemens i ZF, byli przekonani o wysokiej jakości naszych produktów, bliskiej współpracy i naszej roli w szybkim rozwiązywaniu problemów.

Kloster Veilsdorf

Od 1996 roku „Porzellanwerk Kloster Veilsdorf” należy do Grupy Rauschert. Dzisiejszy zakład produkcyjny Rauschert ma długą historię w spokojnej miejscowości Veilsdorf.Już w 1760 r. na wschodzie wsi założył manufakturę księcia Eugena von Sachsen-Hildburghausen. W 1765 r. nadano przywilej fabryczny królewskiej fabryki porcelany Closter Veilsdorf. Od tego czasu porcelana jest produkowana w zakładzie w Veilsdorf. W ciągłej zmianie produktu z porcelany ozdobnej na pierwszą fabrykę, która została całkowicie przerobiona na porcelanę techniczną, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, dodano nowoczesne materiały ceramiczne i nowe technologie produkcyjne. Obecny asortyment Rauschert Kloster Veilsdorf obejmuje: komponenty do pomp i inżynierii mechanicznej, panele promienników podczerwieni, różne mniejsze elementy ceramiczne, ceramikę filtracyjną, która jest sprzedawana pod niezależną marką Inopor, a także konstrukcje narzędzi i instalacji, która jest niezależną obszar biznesowy w wysokich pomiarach do klientów zewnętrznych. RKV zatrudnia obecnie około 170 osób.

Horni Slavkov

Fabryka Rauscherta w Horni Slavkov została założona w 1996 roku i obecnie zatrudnia 110 osób. Elementy izolacyjne , rezystory, bezpieczniki i prowadnice włókien tekstylnych wykonane są z ceramiki dla przemysłu tekstylnego i elektrycznego.

Mysłakowice

Historia firmy „Rauschert” Sp.z oo Sp.k. rozpoczyna się w 1927 roku przejęciem fabryki porcelany w Kowarach (dawniej Schmiedeberg) z oddziałami w Leszczyńcu (dawniej Haselbach) i Mysłakowicach (dawniej Erdmannsdorf). Rauschert Mysłakowice to jeden z czołowych światowych producentów ceramiki technicznej. Produkty z naszej fabryki w Mysłakowicach znajdują zastosowanie jako izolatory w przemyśle elektrycznym oraz w procesach wysokotemperaturowych. Wykorzystywane są również jako komponenty do maszyn i systemów. W asortymencie produkcyjnym znajdują się m.in. wymienniki ciepła, pierścienie wysokoprzepływowe, listwy uszczelniające, prowadnice gwintów wykonane z porcelany, rurki ceramiczne oraz ceramika oświetleniowa. Fabryka posiada również własny dział montażowy, gdzie komponenty są montowane na życzenie klienta.

Trajouce

Rauschert Portuguesa ma siedzibę w Trajouce w Portugalii od 1973 roku i była pierwszą filią Rauschert poza Niemcami. W Portugalii produkowana jest między innymi ceramika techniczna dla przemysłu elektrycznego i pompowego. W 2019 roku w Ameal powstała firma Rauschert II, która zajmuje się produkcją wyrobów tlenkowych, głównie wytwarzanych metodą prasowania izostatycznego. W Rauschert Portuguesa zatrudnionych jest obecnie około 100 osób. Zakład Rauschert II jest nadal w budowie.

Busseto

Rauschert Italia z siedzibą w Busseto we Włoszech jest częścią Grupy Rauschert od 2003 roku. Wcześniej zakład ten należał do włoskiej Grupy CERFER. W zakładzie Rauschert Italia wytwarzana jest między innymi ceramika techniczna dla przemysłu elektrycznego, medycznego i odlewniczego. Oprócz tych zastosowań, zakład ten oferuje również w swoim portfolio materiały, takie jak beta tlenek glinu, tlenek cyrkonu przewodzący jony tlenu i cyrkon. W Rauschert Italia pracuje obecnie około 45 pracowników.

Aguascalientes

Rauschert SA de CV została założona w 2004 roku w Aguascalientes w Meksyku. Firma zapewnia wsparcie sprzedażowe i logistyczne dla wszystkich klientów Rauschert w Ameryce Północnej. Ponadto Rauschert Mexico sprzedaje produkty dostosowane do potrzeb klienta z ceramiki technicznej, które są wytwarzane w europejskich zakładach produkcyjnych Rauschert.

Atlanta

Rauschert Industries, Inc. (USA) jest spółką handlową, która sprzedaje techniczne wyroby ceramiczne wytwarzane w europejskich zakładach produkcyjnych Rauschert. Sprzedaż i logistyka na miejscu pomagają spełnić wymagania naszych klientów dotyczące elementów ceramicznych. Firma zapewnia również wsparcie sprzedaży produktów filtracyjnych Inopor. Rauschert Industries została założona w 1982 roku i ma siedzibę w Atlancie w stanie Georgia.

Szanghaj

Rauschert Technical Ceramics (Shanghai) Co. Ltd. jest spółką zależną należącą w całości do Grupy Rauschert, która została założona w 2002 roku w chińskiej strefie wolnego handlu (Szanghaj). Dlatego RTC oferuje swoim klientom możliwość zarówno handlu ogólnego, jak i wolnego handlu. Obecnie zatrudniamy ponad 20 osób specjalizujących się w imporcie i eksporcie ceramiki oraz innych branż pokrewnych. Główną działalnością RTC jest oferowanie produktów Rauschert na rynek chiński, a także dobrej jakości produktów chińskich reszcie świata. Jako okno dla Grupy Rauschert w Chinach, mamy relacje biznesowe z niektórymi dużymi producentami maszyn tekstylnych i firmami z włókien chemicznych, takimi jak Barmag Suzhou, Saurer China, Wuxi Hongyuan, Tongkun Group,

Nasze inne lokalizacje

Lokalizacje punktów sprzedaży

  • # Muggio - Rauschert Włochy s.r.l.
  • # Barcelona - Rauschert Hiszpania s.l.u.
  • # Moskau - Rauschert Rosja
  • #Truro - Rauschert UK
  • #Tokyo - Rauschert Japan
  • #Veszprem - Rauschert Węgry

Zakłady produkcyjne

  • #Pondicherry - Rauschert Indie Pvt. Sp. z o.o
  • #Kunshan - Rauschert Technical Ceramics Ltd.ew